16° Açık

AOSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI SÜTCÜ: “DAHA FAZLASINI BAŞARACAĞIZ.”

Ekonomi - 6 Haziran 2021 1:51 PM A A

AOSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI SÜTCÜ: “DAHA FAZLASINI BAŞARACAĞIZ.”

ADANA / İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) açıkladığı 2020 yılı “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nden (AOSB)  7’si Adana merkezli toplam 16  firma yer aldı.

AOSB Yönetim Kurulu B​aşkanı ​Bekir Sütcü, coğrafi konumu, lojistik avantajları, uygun arsa fiyatları, en uygun fiyatla doğalgaz, su ve elektrik temini, arıtma tesisleri, altyapı ve üst yapı imkanları ile cazibe merkezi olan Adana OSB’nin, Türk sanayisinin devler ligindeki firmalarıyla bir kez daha gurur duyduğunu bildirdi. Sütcü, Adana’nın potansiyeline dikkati çekerek, kentin daha fazlasını başarabilecek güçte olduğunu ifade etti.

Sütcü, İSO tarafından her yıl firmaların üretimden net satışları baz alınarak hazırlanan ve sanayi sektörünün en değerli verilerini oluşturan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2020” listesinde AOSB’de faaliyet gösteren 16 firmanın yer aldığını, bunun 7’sinin merkezinin Adana’da bulunduğunu bildirdi.

Bekir Sütcü, Adana il genelinde ise İSO 500 listesinde 10 firmanın bulunduğunu vurgulayarak, “Bölgemiz dâhilinde ya da bölgemiz dışında faaliyet gösterip gurur veren bu listeye girmeyi başaran tüm firmalarımızı tebrik ediyoruz” dedi.

AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, her koşulda üretmeye, istihdam yapmaya ve ihracata devam eden sanayicilerin işini kolaylaştırmak için tamamı sanayicilerden oluşan AOSB yönetim kurulu olarak, hizmet yelpazesini genişleterek, destek olmayı sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

AOSB’NİN GURUR TABLOSU

Adana Hacı Sabancı Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren ve merkezi Adana’da bulunan Beyteks Tekstil 246’ncı, Abdioğulları Plastik Ambalaj Sanayi A.Ş​.​ 297’nci, ADM Besin ve Tarım A.Ş​.​ 354’ncü, Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş​.​ 387’nci, Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş​.​ 404’ncü, Omnia Nişasta San. Ve Tic. A.Ş​.​ 455’nci, Gürsoy Yem Gıda ve Hayvancılık San. Tic. A.Ş​.​ 477’nci oldu.

Merkezi Adana’da bulunmayan ancak, AOSB’de faaliyet gösteren Kastamonu Entegre Ağaç San. ve Tic. A.Ş​.​46’ncı, Toros Tarım San. ve Tic. A.Ş​.​ 57’nci, Şenpiliç Gıda Sanayi A.Ş​.​ 76’ncı, Sarten Ambalaj San. ve Tic. A.Ş​.​ 84’ncü, Olmuksan International Paper Ambalaj San. ve Tic. A.Ş​.​ 234’ncü, ANKUTSAN Antalya Kutu Sanayi Oluklu Mukavva Kağıt Ticaret A.Ş​.​ 264’ncü, Ofis Yem Gıda San. Tic. A.Ş​.​ 310’ncu, Hektaş Ticaret T.A.Ş​.​327’nci, Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş​.​  ise 474’ncü oldu.

Bu arada, İSO ilk 500 listesinde, Adana merkezli Sasa Polyester Sanayi A.Ş​.​38’nci,  Elita Gıda San. Ve Tic. A.Ş​.​ 249’ncu, Akyem Adana Yem Yağ Biodizel Tarım ve San. Tic. A.Ş​.​  ise 315’nci sırada yer aldı.

Ekonomi - 1:51 PM A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Darendelilerin ‘AKİL ADAMI’
  Akil İnsanlar Heyeti, AK Parti Hükümetince “Demokratik Açılım ve Çözüm Süreci”  kapsamında, 4 Nisan 2013 tarihinde oluşturulan bir gruptu. O dönemde “Çözüm Süreci” içerisinde 64 kişiden oluşan akil adamlardan oluşacak bir komisyon kuruldu. Türkiye Bölgelere ayrılarak, insanlar Çözüm Süreci konusunda aydınlatıldı. Başarılı oldu mu olmadı mı? Bilinmez ama 8 sene içerisinde unutuldu gitti. Önce ‘Akil […]
 • 02
  AOSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI SÜTCÜ: “DAHA FAZLASINI BAŞARACAĞIZ.”
  AOSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI SÜTCÜ: “DAHA FAZLASINI BAŞARACAĞIZ.” ADANA / İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) açıkladığı 2020 yılı “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nden (AOSB)  7’si Adana merkezli toplam 16  firma yer aldı. AOSB Yönetim Kurulu B​aşkanı ​Bekir Sütcü, coğrafi konumu, lojistik avantajları, uygun arsa fiyatları, en uygun fiyatla doğalgaz, su […]
 • 03
  Küçükler De Kod Yazabilir
  Adana Sarıçam ilçesinde bulunan Anaokulları 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında Kodlama Eğitimi alanında adeta seferberlik ilan etti. Kendi aralarında organize olarak “Küçükler De Kod Yazabilir” isimli bir eTwinning Projesi başlatan anaokulları, Okul Öncesi Çağındaki öğrencilerine birbirinden farklı etkinlikler yaptırdı. Projeye katkı koyan okulların isimleri şu şekilde; Kozanoğlu Lions Anaokulu, Sevgi Anaokulu, Adana Rotary Kulübü Anaokulu, Abdullah […]
 • 04
  YENİ ADLİYE BİNASI ÇEVRESİNDE HUMMALI ÇALIŞMA
  Yüreğir Belediyesi, çok yakında tüm birimleriyle hizmete girecek olan Adana Adalet Sarayı çevresindeki çalışmalarını yoğunlaştırdı. Fen işleri ekipleri asfalt dökerken Park Bahçeler ekipleri ise peyzaj çalışması yaptı. Yüreğir Belediyesi, haziran ayı içerisinde tüm birimleriyle hizmete açılacak olan Türkiye’nin en büyük üçüncü adliyesi ‘Adana Adalet Sarayı’ önünde ve çevresindeki sokaklarda sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdi. Çalışmaların yoğun […]
 • 05
  BAŞKAN KOCAİSPİR’DEN BERBER VE KUAFÖRLERE DESTEK
  Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, berber ve kuaförlere destek paketi hediye etti. Başkan Kocaispir, “Her zaman esnafımızın yanında olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz” dedi. İki yıla yaklaşan koronavirüs salgını sürecinde uzun süre kapalı olan ve salgından en çok etkilenen berber ve kuaförlerin hizmet standardını yükseltmek için harekete geçen Yüreğir Belediyesi, ilçede bulunan […]